Zastanawiacie się, jak przebiega proces zamówienia?
Zacznijmy od tego, że zamówienia przyjmujemy poprzez formularz dostępny na podstronie Kontakt oraz w wiadomościach prywatnych na FB.
Na początku określmy rodzaj drewnianej zabudowy
Na początkowym etapie potrzebujemy od Was ogólnej informacji, jakiego typu zabudową jesteście zainteresowani. Przydatne będą także zdjęcia budynku, przy którym ma stanąć zabudowa i/lub zdjęcia przestrzeni wokół, byśmy mieli wyobrażenie, z czym przyjdzie nam się mierzyć. I co do wymiarów, pomocne będą szacunkowe wartości wysokości i szerokości zabudowy.
Po zapoznaniu się z otrzymanymi informacjami i fotografiami przygotujemy propozycję konkretnej zabudowy, adekwatnej do Waszych sugestii i preferencji.

Zaproponujemy konstrukcję dostosowaną do Waszych potrzeb
Zajmujemy się wykonywaniem zabudów drewnianych, głównie w stylu Świdermajer, który to styl obfituje w dużą ilość zdobień ażurowych. Nieodłącznym elementem są również dodatkowe wykończenia szczytów dachów, bardziej lub mniej zdobione, które mogą stanowić dopełnienie dekoracji całej konstrukcji.
W przypadku konieczności zabudowy ganku i/lub werandy można również zastosować oszklenie połączone z dodatkowymi wzorami ażurowymi w stylu Świdermajer. Zainteresowanych odsyłamy do galerii naszych realizacji, gdzie znajdziecie konstrukcję w Konstancinie-Jeziornie. Tam właśnie między słupami konstrukcyjnymi, od zewnętrznej strony, zamontowaliśmy zdobienia na balustradach, a w drugiej linii zamontowano okna z zespolonej szyby.
Etap wyceny
Po wstępnych ustaleniach wykonujemy szacunkową wycenę konstrukcji, którą przesyłamy do akceptacji z klienta. Precyzyjna wycena jest możliwa albo na podstawie otrzymanego projektu architektonicznego, np. w formacie .dwg, z dokładnymi wymiarami, albo na podstawie naszej wizji lokalnej, po dokładnym zebraniu wymiarów oraz po uzgodnieniu wszystkich wymagań klienta.
Jakie koszty wchodzą w skład wyceny?
W wycenie produkcji uwzględniamy zarówno koszt materiałów, jak i transportu. Nasze konstrukcje montujemy na terenie całego kraju, więc bierzemy pod uwagę ilość kilometrów i cenę paliwa.

Wizualizacja
W trzecim etapie, po akceptacji ostatecznej wyceny, wykonujemy odpłatną wizualizację zabudowy. Jest to kluczowa faza, gdy Wasze wyobrażenia konfrontują się z rekomendowanymi przez nas rozwiązaniami technicznymi. Dlatego też, mając pełną świadomość, że w dużej mierze jesteśmy wzrokowcami, koszt takiej wizualizacji uwzględnia możliwość trzykrotnej zmiany pierwotnych założeń lub trzykrotnego naniesienia poprawek. Wszystko po to, by efekt satysfakcjonował i cieszył przez długie lata.
Dla zobrazowania ogólnego założenia zdobień praktykujemy wizualizacje w odcieniach szarości. Wynika to z różnicy, jaka istnieje między kolorystyką narzędzia do wizualizacji a faktycznym kolorem farb wybranych przez klientów.
Dlatego też, jeśli już posiłkujemy się kolorem, kolorystyka na wizualizacjach jest wyłącznie poglądowa.
Co ważne, jeśli zdecydujecie się na wykonanie w naszej stolarni, wcześniejszy koszt wizualizacji odejmujemy od kosztów późniejszej produkcji. Natomiast jeśli z jakichś względów klient nie zdecyduje się naszą realizację zabudowy, zachowuje na swój użytek gotową wizualizację.

Formalności przed rozpoczęciem produkcji
Po akceptacji wyceny a przed przystąpieniem do produkcji wysyłamy klientowi draft krótkiej umowy dotyczącej wykonania oraz pobieramy zaliczkę na materiał, ustaloną przed podpisaniem umowy. Przybliżony czas realizacji podajemy po zaakceptowaniu wyceny.
Na tym etapie ustalamy także wszystkie szczegóły techniczne, zakres prac i precyzujemy harmonogram prac oraz warunki płatności.
Po podpisaniu umowy, jeszcze przed przystąpieniem do produkcji, wymagana jest zaliczka w wysokości 50% wartości projektu, co jest koniecznym krokiem do rozpoczęcia prac.
Co ważne, druga część płatności (pozostałe 50%) jest wymagana przed samym montażem, co zapewnia płynność całego procesu.
Proces produkcji
Produkcja całej zabudowy odbywa się u nas w zakładzie, a następnie gotowe już elementy transportujemy na miejsce montażu. Terminy montażu uzgadniamy z klientem i bierzemy pod uwagę zarówno preferencje zleceniodawcy, jak i warunki atmosferyczne. Co ważne, w zależności od ilości elementów, sam montaż nie trwa długo, w zależności od wielkości zabudowy zwykle kilka dni.
Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy naszych konstrukcji i zdobień są wykonywane z klejonego drewna, co korzystnie przekłada się na ich trwałość. Niemniej jednak zawsze zalecamy klientom odpowiednie metody impregnacji swoich drewnianych konstrukcji! O ile impregnacji i zachowaniom drewna w kontakcie z warunkami atmosferycznymi poświęcimy niezależny wpis, o tyle tutaj chcemy jedynie napomknąć o możliwości wystąpienia na drewnie mikropęknięć spowodowanych naturalną pracą drewna, uwarunkowaną oddziaływaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Jest to naturalny proces. Dlatego też, by zabudowa cieszyła oko jak najdłużej, rekomendujemy przynajmniej raz w roku (najlepiej w okresie wiosennym) odmalowywanie farbą nawierzchniową wszystkich najbardziej narażonych na wycieranie, nasłonecznienie i przemakanie elementów konstrukcji.

Postprodukcja
Biorąc pod uwagę nieprzewidziane okoliczności, jakie mogą wyniknąć podczas montażu, bierzemy pod uwagę drugą wizytę w celu ostatecznego wykończenia konstrukcji. Konieczność ponownego przyjazdu każdorazowo uzgadniamy z klientem.
Oczywiście w razie dodatkowych pytań służymy pomocą. Piszcie poprzez nasz formularz dostępny na podstronie Kontakt .